Jesteś zadowolona(y) z naszych usług?
Poleć je swoim znajomym - wpisz poniżej ich adres e-mail a my wyslemy zaproszenie w Twoim imieniu!

Podstawowe informację

Publiczne Przedszkole Samorządowe nr 1 w Jaworzu  działa od 1946 roku. Jest jednym z dwóch jakie Urząd Gminy w Jaworzu utrzymuje na swoim terenie. Cała gmina Jaworze usytuowana jest w obrębie Pogórza Cieszyńskiego i północnej krawędzi Beskidu Śląskiego. Jest to miejscowość o bogatej tradycji i historii, która wyróżnia się swą odmiennością od innych okolicznych gmin. Aspiracje uzdrowiskowe wsparte klimatem i zasobami wód mineralnych; piękne położenie i bogactw unikalne okazy przyrody roślinność czynią z Jaworza atrakcyjną miejscowość turystyczną i uzdrowiskową.

Wykorzystując piękno wszystkich pór roku Jaworze organizuje co roku szereg imprez kulturalnych o charakterze lokalnym i międzynarodowym .W Jaworzu jest cały szereg bardzo ciekawych widokowo -krajobrazowych tras rowerowych i spacerowych oraz ścieżek dydaktycznych. Ponadto znajduje się tu wiele zabytków, które fascynują swą niezwykłością.

Przedszkole mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Dąbrowskiej. Ma do dyspozycji cztery sale zabaw, szatnię oraz duży ogrodzony przepięknie położony ogród przedszkolny, w którym wydzielono plac zabaw dla dzieci z różnorodnymi przyrządami do zajęć i zabaw ruchowych, a także teren na którym znajduje się piaskownica.

Placówka ta dysponuje bardzo dużą ilością pomocy dydaktycznych na bieżąco gromadzonych i wykorzystywanych w codziennej pracy z dziećmi. Ponadto w każdej z sal znajduje się bardzo dużo zabawek, gier dydaktycznych i układanek. Nie bez znaczenia jest fakt, że przedszkole dysponuje bardzo bogatym księgozbiorem.

Przedszkole jest na bieżąco remontowane – oczywiście w miarę możliwości finansowych.
Redakcja strony
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Jaworze © 2010, wszelkie prawa zastrzeżone, webcreator: strony internetowe ibisal.com